اخبارفولاد: راه‌اندازی مجدد بزرگ‌ترین خط تولیدی یک شرکت سیمانی

اخبارفولاد: راه‌اندازی مجدد بزرگ‌ترین خط تولیدی یک شرکت سیمانی : عنوان 
1399/07/29 : تاریخ انتشار

به گزارش اخبار فولاد، در این مراسم که با حضور معاون استانداری تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری و جمعی از مقامات استان تهران و شهرستان ری برگزار شد، حسینی مدیرعامل شرکت سیمان تهران در سخنانی به اهمیت راه‌اندازی مجدد این خط اشاره کرد.

وی بازگشت یک میلیون تن به ظرفیت تولید کلینکر را بخشی از این موفقیت دانست و افزود: مقرر بود پروژه تعمیر و راه‌اندازی خط ۶  و بهینه‌سازی سیستم فیلتراسیون خطوط ۶ و ۹  توسط شرکت‌های خارجی انجام شود، اما با امتناع آنها به بهانه تحریم، عملا این پروژه‌ها متوقف شد.

حسینی اعتماد به توان داخلی را رمز موفقیت در انجام این پروژه‌ها عنوان کرد و افزود:با اعتماد به تخصص و تعهد کارکنان مجموعه این پروژه‌ها اکنون همزمان با شصت و ششمین سالگرد تاسیس شرکت سیمان تهران به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیرعامل سیمان تهران، حفظ اشتغال مستقیم ۲۵۰ نفر و غیرمستقیم ۱۵۰۰ نفر، بومی‌سازی تکنولوژی تعمیر و نگهداری این خطوط، حفظ سرمایه ملی، کاهش  غبار خروجی خطوط تولید به کمتر از میزان استاندارد را از دستاوردهای انجام این پروژه‌ها عنوان کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در سخنانی با تاکید بر توجه ویژه به مقوله تولید محیط‌زیست محور و اشتغال‌زایی خصوصا در مناطق جنوبی شهر تهران و شهرستان ری افزود: در شرایط فعلی جامعه، راه‌اندازی مجدد این خط و حفظ اشتغال و همچنین فعالیت های انجام شده در راستای ارتقای شاخص‌های زیست محیطی در سیمان تهران قابل تقدیر و تحسین است.

محمودی شرکت سیمان تهران را از  مجموعه‌های موفقی دانست که در کنار همت مضاعف در مقوله تولید، نگاه ویژه‌ای به مقوله محیط زیست دارد.

در ادامه این مراسم معاون استانداری تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری ضمن تقدیر از کارکنان و مدیران سیمان تهران همراهی سازمان محیط زیست در به سرانجام رساندن این پروژه افزود: این اقدام ارزشمند شرکت سیمان تهران هم در راستای اقتصاد مقاوتی و توجه ویژه به جهش تولید و هم نشان از نگاه مثبت یک واحد تولیدی به مسئولیت‌های اجتماعی و محیط زیست است.

در پایان با حضور مقامات کشوری و مدیران سازمان حفاظت محیط زیست استان تهران و شهرستان ری خط ۶ و پروژه‌های بهینه‌سازی سیستم‌های فیلتراسیون خطوط ۶ و ۹  شرکت سیمان تهران به‌طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.