برنا نیوز: سلامت ساکنان همجوار کارخانه سیمان تهران اولویت داشته و وظیفه ماست

برنا نیوز: سلامت ساکنان همجوار کارخانه سیمان تهران اولویت داشته و وظیفه ماست : عنوان 
1399/07/30 : تاریخ انتشار

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در آئین راه اندازی مجدد واحد ۶ و بهره برداری از پروژه بهینه سازی سیستم فیلتراسیون سیمان گفت: کارخانه سیمان تهران از واحدهای تولیدی قدیمی کشور است که در سالهای گذشته مشکلاتی از بابت ایجاد آلودگی داشته است.

وی افزود: در زمان جانمایی و ارزیابی این مکان برای احداث کارخانه جمعیت انسانی به مانند امروز در اطرافش نبوده و امروز تراکم جمعیت در اطراف این واحد رشد داشته و این موضوع وظیفه مسئولان این کارخانه برای حفظ سلامت مردم این منطقه را سنگین تر می کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه سلامت ساکنان همجوار این واحد بزرگ تولیدی اولویت داشته و وظیفه ماست، اظهار داشت: انتظار داریم مسئولان این واحد تولیدی نهایت دقت را در کنترل آلودگی خطوط بکار گیرند و محیط زیست نیز بطور مستمر بر عملکرد این کارخانه نظارت خواهد داشت.

محمودی در ادامه به پایش آنلاین و شبانه روزی خطوط تولید این کارخانه در سال های گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: وضعیت محیط زیستی این کارخانه از حدود یک سال گذشته بهتر شده و با افتتاح سیستم فیلتراسیون خط ۶ این کارخانه، این خط فعال خواهد شد.

وی با بیان اینکه کارخانجات تولید سیمان هم به لحاظ سوختی که مصرف می کنند و هم به لحاظ تولید گرد و غبار در خطوط تولید می توانند دارای بار آلودگی باشند، یادآور شد: عملکرد سیستم فیلتراسیون این کارخانه چنانچه از حدود استانداردها خارج شده و ایجاد آلودگی کند، برخورد قانونی انجام خواهد شد.